ע״ש כורש והדטי

תחרות הצילום החברתי

DAYS HRS MINS SECS
צילום: אביר סולטן

אודות

מטרת התחרות היא לאפשר לכל אדם בחברה להשמיע את קולו, למחות ולספר את סיפורו, באמצעות שפת הצילום.

ניתן לשלוח לתחרות צילומים המתארים נושאים חברתיים, פוליטיים, סביבתיים וכל נושא חברתי הבוער בליבכם. שלושת הצלמים אשר יגיעו למקומות הראשונים יזכו בפרסים יוקרתיים, עבודותיהם של 20 הצלמים הנבחרים יוצגו לקהל הרחב בפלטפורמות שונות במהלך פסטיבל הצילום הבינלאומי, במטרה לייצר שיח חברתי.

התחרות הינה חלק מהפעילות החברתית של PHOTO IS:RAEL שמטרתה לאפשר לקהילות מוחלשות בשולי החברה להשמיע את קולן תוך עמדה אקטיבית ומעצימה. המשתתפים מתעדים את חייהם וסביבתם בעצמם, ובכך יוצרים מסר ישיר של היחיד והקהילה ומקדמים שינוי חברתי ביחסה של החברה לאוכלוסיות המוחלשות שבה. השתתפותכם בתחרות תאפשר לנו להמשיך להשמיע את קולן של עשרות קהילות ברחבי הארץ: נשים ונוער בסיכון, מכורים נקיים, נכים, קשישים, נוער על הספקטרום האוטיסטי ועוד.

ההכנסות מהתחרות, קודש למימון הפעילות החברתית בקהילות אלו: נוער בסיכון בפנימיות ובתים חמים, בעלי צרכים מיוחדים ובני הגיל השלישי. עלות ההשתתפות בתחרות הינה 75 ₪.

במעמד התשלום ניתן לבחור לאיזה קהילות יועבר התשלום.

14.08.2019

פתיחת התחרות

16.09.2019

מועד אחרון להגשות

01.12.2019

הכרזת שמות הזוכים

הפרסים

מקום ראשון – 20,000 ש״ח לרכישת ציוד צילום

מקום שני – 7,000 לרכישת ציוד צילום

מקום שלישי – 3,000 ש״ח לרכישת ציוד צילום

הפרסים הינם תרומתם הנדיבה של חברת יוגנד.

עבודותיהם של 20 הצלמים הנבחרים, יוצגו לקהל הרחב בפלטפורמות שונות במהלך פסטיבל הצילום הבינלאומי, במטרה לייצר שיח חברתי.

 

לזכרו של כורש והדטי    

בשנת 1983 הגיע כורש והדטי לתל אביב, בידיו מצלמת לייקה שמכר לראשון שנתן לו הצעה מכובדת. נסיונו הרב בתחום הצילום הביא אותו לעבוד בחנות של האחים וילי ומוני יוגנד ברחוב בן יהודה 5 בתל אביב. לאחר זמן מה קנה את החנות מהאחים, ותחת ניהולו הפכה “אחים יוגנד” לשם דבר בעולם הצילום הישראלי, צלחה מהפכות טכנולוגיות אדירות ומובילה היום את עולם הצילום בארץ.

נדמה שאין צלם או צלמת בישראל שלא עברו דרכו. מורשתו של כורש כללה עזרה לצלמות וצלמים בתחילת דרכם/ן, תמיכה בצלמים פעילים, עזרה לפרוייקטים בתחום הצילום, תרומה לבתי ספר לצילום, סדנאות וכמובן תמיכה בדור העתיד- סטודנטיות וסטודנטים לצילום.
האני מאמין שלו התרכז סביב תחושת ה״ביחד”. המשפחה הגרעינית ומשפחת יוגנד היו היינו הך, כורש תמיד אמר שההצלחה אינה שלו בלבד, אלא של כל מי שעזר לו בדרכו.
עם מצלמה צמודה ביד החל מגיל 13, ומעל ליובל של עיסוק מקצועי בצילום נדמה שאין צורך להזכיר את שמו, ובכל זאת, עם לכתו נזכור את כורש והדטי, מעמודי התווך של הצילום הישראלי.

צילום: תמר מצפי

חבר השופטים

אלכס ליבק

צלם עיתונות. חתן פרס ישראל לצילום

דניאל צ׳צ׳יק

צלם. אמן ועורך בלוג הצילום של הארץ ״חשיפה״

רלי אברהמי

צלמת תיעודית. מרצה לצילום במכללת הדסה

מיקי קרצמן

צלם. מרצה לצילום

יהודית גואטה

ראש החוג לתקשורת צילומית. המכללה האקדמית הדסה ירושלים

אנג׳ליקה שר

אמנית. צלמת

דן חיימוביץ'

צלם, אמן ומורה לצילום

עמרי קרן לפידות

צלם. מורה לצילום ומנהל התוכן ביוגנד פוטו וידאו

יורם אשהיים

אמן. ממובילי הצילום המסחרי בארץ

שירז גרינבאום

צלמת ועורכת צילום, חברה ואוצרת בקולקטיב אקטיבסטילס

נהלי התחרות

ניתן לשלוח לתחרות עד שלוש תמונות בנושא. כל תמונה תישפט בנפרד. על העבודות המוגשות להיות מצולמות בישראל בלבד. ניתן להגיש תמונות אשר צולמו בכל אמצעי ובכל פורמט, בין היתר: מצלמה מקצועית, מצלמת טלפון סלולרי, תמונות מעובדות, פנורמה וכדו׳. הגשת התמונות תעשה דרך אתר התחרות בלבד עד ל- 16.9.2019 בשעה 23:59.

עדכונים בעניין התחרות יפורסמו בעמוד הפייסבוק של PHOTO IS:RAEL. התמונות הנשלחות לתחרות יהיו כאלה שצולמו על ידי מגיש התמונה בלבד. מארגני התחרות רשאים לעשות שימוש בתמונות לקידום הפעילות השנתית. הגשת תמונות לתחרות כרוכה בעלות דמי רישום בסך 75 ש״ח. ההכנסות מהתחרות, קודש למימון הפעילות החברתית. לשאלות בנושא התחרות ניתן לפנות במייל info@photoisrael.org

 

שותפים