EN

התמונה צולמה במסגרת פעילות PHOTO IS:VOICE בית ספר קורצ'אק פתח תקווה בהנחיית כרמלה קיט

פתיחה 15.12.2022

המשתתפים בקורס יקבלו תעודת מנחה בשיטת PHOTO IS:VOICE

הקורס יתקיים בימי חמישי בין השעות 18:00 – 20:00, דרך אפליקציית זום

על הקורס

הקורס מכשיר מנחים להנחיית קבוצות בשיטת 'PHOTO IS:VOICE שיטה זו הינה מתודולוגיה ייחודית המתפתחת בשנים האחרונות ומטרתה העיקרית – סיוע לאוכלוסיות וקהילות שונות להשמיע את קולן באמצעות מדיום הצילום. במהלך הקורס עוברים המשתתפים תהליך של השמעת קול אישי וקהילתי באמצעות שפת הצילום כחלק מתהליכי העצמה ושינוי חברתי .

המשתתפים יערכו היכרות עם ידע תיאורטי ומעשי בצילום חברתי, עבודה עם טקסט, תרגול והנחיית קבוצה. בוגרי הקורס יצטרפו לקהילה פעילה של מאות מנחים מתנדבים מכל רחבי הארץ ויוזמנו להשתתף במפגשים חודשיים של העמותה.

שם המנחה

מיכל שהם שביב – פוטותרפיסטית, מרכזת ומרצה במסלול פוטותרפיה במרכז שילוב קרית טבעון; מנחה ומדריכה קבוצות ומנחי קבוצות באמצעות צילום.

למי מיועד הקורס

הקורס מיועד לבעלי עניין בצילום המעוניינים לעבור תהליך של התפתחות אישית כחלק מקבוצה והשמעת קולם בשפת הצילום;
לאנשי מקצוע בתחום ההנחיה וההדרכה המעוניינים לרכוש מתודה וכלים נוספים; למעוניינים לקחת חלק בקידום שינוי חברתי ולפעול עם אוכלוסיות מגוונות בחברה הישראלית.המפגשים:

מפגש 1 – 15.12.22 – היכרות ראשונית עם שיטת PHOTO VOICE – היכרות עם הקבוצה; היכרות עם PHOTO IS:RAEL; תיאום ציפיות.

מפגש 2 – 22.12.22 – המתודה של – PHOTO IS:VOICE 5 השאלות; תמונה וטקסט: דוגמאות לקשרים בין תמונה וטקסט; זיהוי וניסוח סוגייה ותרגום שלה באמצעות דימויים; חשיבות הקשר בין תמונה וטקסט ; דיון בפרדוקס הצילומי על פי רולאן בארת, מבקר וחוקר הספרות והוגה דעות חברתי.

מפגש 3 – 29.12.22 – שפת הצילום – היכרות והעמקה של המושגים פוקוס, אור וקומפוזיציה, ביטויים בצילום החברתי ומתן דגשים וטיפים לצילום בסלולר; היכרות עם אפליקציות עיבוד תמונה.

מפגש 4 – 5.1.23 – השמעת קול אישי וקבוצתי – היכרות עם מודל התפתחות התודעה הביקורתית על פי תאורטיקן החינוך פאולו פריירה – מהי השמעת קול בשבילי? מה הייתי רוצה להשמיע? איך משמיעים קול באמצעות צילום? איך משמיעים את קולו של האחר? איך עוזרים לו להשמיע את קולו באמצעות צילום?

מפגש 5 – 12.1.23 – צילום חברתי – מבוא לצילום תיעודי חברתי, סוגיות בצילום חברתי, שימוש בשפת הצילום בדרכים שונות ככלי להשגת מטרות חברתיות.

מפגש 6 – 19.1.23 – הקבוצה – היכרות עם תהליכים בקבוצה; מיומנויות וכלים; הבנה של הקבוצה כישות; זיהוי והיכרות עם תפקידים לא פורמליים בקבוצה; כוחות מקדמים ומאתגרים בקבוצה; מודל של קבלת החלטות בקבוצה;
מפגש 7 – 26.1.23 – המנחה- עיצוב תפיסת תפקיד מנחה; PHOTO IS:VOICE מיומנויות, תובנות וכלים; סימולציות ומשוב; בניית תוכנית עבודה לפעילות עם קבוצה; סוגיות מוסריות ואתיות בהנחיית קבוצות ובעיסוק בצילום.

מפגש 8 – 2.2.23 – תצוגה – חגיגת התהליך הקבוצתי בהצגת עבודות משותפת; משובים והתבוננות קדימה לקראת פעילות בשטח.

מפגש 9 – 9.2.23 – השטח – חיבורים בין התיאוריה לשטח, דילמות אתיות ואחרות של מנחי פוטו ווייס מתוך מפגש עם הקבוצות בפועל וזמן לדיון בהם.

נוכחות ותעודה
לקבלת תעודת מנחה PHOTO IS:VOICE יש להשתתף לפחות ב-80% מהמפגשים;
יש לקיים פרקטיקום של 3 חודשים באחת מהקהילות הפועלות בשיתוף פעולה עם PHOTO IS:RAEL בלבד – בסוף הקורס יוצעו מספר אפשרויות לקהילות בהן ניתן לפעול כמנחה על מנת לקבל תעודה.
למנחים בקהילות יוצמד מלווה מקצועי.

חומר עזר ומקורות קריאה

במהלך התכנית יינתנו מצגות וחומרי עזר רלוונטיים.

פרקטיקום ותעודה
לקבלת תעודת מנחה PHOTO IS:VOICE יש להשתתף לפחות ב-80% מהמפגשים ופרקטיקום באחת מהקהילות הפועלות בשיתוף פעולה עם PHOTO IS:RAEL בלבד.

בסוף הקורס יוצעו מספר אפשרויות לקהילות בהן ניתן לפעול ולקיים פרקטיקום של 3 חודשים באחת מהקהילות הפועלות בשיתוף פעולה עם PHOTO IS:RAEL בלבד, על מנת לקבל תעודה.
למנחים בקהילות יוצמד מלווה מקצועי והם יוזמנו למפגשי ליווי חודשיים.

עלות מיוחדת לסדנא בזום
1,450 ש״ח במקום 1,950 ש"ח

מדיניות ביטולים
ניתן לבטל את ההרשמה עד 14 יום מפתיחת הסדנא בניכוי דמי רישום בסך 150 ש"ח
במקרה של ביטול של 14 ומטה מתאריך פתיחת הסדנא יחויב הנרשם ב 15% מהעלות הכוללת
במקרה של ביטול לאחר המפגש הראשון יחויב הנרשם ב- 45% מהעלות הכוללת.
מקרה של ביטול לאחר המפגש השני לא יינתנו החזרים כספיים.

* ארגון PHOTO IS:RAEL שומר לעצמו הזכות לבצע שינויים בתוכן הקורס וצוות המרצים בהתאם לאילוצים ופיתוחים מקצועיים.

* יתכנו שינויים במיקום ובלוח הזמנים

לוגו של וואטסאפ