EN

AIPAD The Photography Show

חמישה ימים של צילום ואמנות בניו יורק 2020

סיור צילום בניו יורק באביב 2020 במסגרת יריד הצילום AIPAD

היריד יתקיים בין ה-1-5 באפריל 2020 והוא תחנת חובה לחובבי, אספני ואנשי מקצוע בעולם הצילום.
יוזמי התערוכה הם האגודה הבינלאומית לסוחרי צילום, מדובר ביריד הוותיק ביותר המוקדש לצילום ויתקיים השנה זו הפעם ה-40.

לכבוד שנתו ה40 משלב היריד כוחות עם היריד האירופאי הגדול בעולם, Paris Photo, לחגיגת צילום יוצאת דופן. מעל ל-100 גלריות, אמריקאיות ובינלאומיות, ישתתפו ביריד ויציגו מגוון צילומים, החל מקלאסיקות מהמאה ה-19 ועד לצילום עכשווי וניסיוני. לצד החלק המסחרי היריד מציג תערוכות אצורות ברמה מוזיאלית, יריד ספרי צילום מרשים וכן תוכנית מרתקת של הרצאות ושיחי אמן.
חלק גדול מהיריד מוקדש להוצאות ספרים וניתן לשוטט בדוכניהם של הוצאות ענק כגון aperture לצד הוצאות פרטיות קטנות, ולגלות ספרי אמן וספרים במהדורות מוגבלות, גן עדן לחובבי צילום ופרינט.
לאורך היריד כולו מגיעים גדולי הצלמים מרחבי העולם לחתום על ספריהם.
בזמן היריד, העיר מתמלאת בתערוכות צילום מסקרנות, מסיבות וקבלות פנים לאנשי מקצוע מכל העולם.

בנוסף לביקור מקצועי ביריד ובערב טרום פתיחה למוזמני VIP נבקר בתערוכות צילום ואמנות עכשווית במוזיאונים ומוסדות מובילים בעיר בהם ניפגש עם אוצרים ואנשי מקצוע, נגיע לגלריות מרכזיות המציגות צילום ונערוך ביקורי סטודיו אינטימיים אצל צלמים הפועלים בעיר.

את הסיור יובילו המנכ"ל והמנהל האמנותי של PHOTO IS:RAEL אייל לנדסמן והאוצרת הראשית מיה ענר.

נבקר בMoMA שם נערוך סיור פרטי בתערוכה של הצלמת האמריקאית האיקונית והמרגשת
Dorothea Lang עם אוצרת התערוכה Sarah Hermanson Meister.
בצילומיה, לאנג התמקדה במצב האנושי, ודרך תיעוד חיי היומיום סיפרה את סיפורם של השכבות החלשות והמצב החברתי בזמן השפל הגדול בארה"ב. בתערוכה, לצד צילומים איקוניים של לאנג יוצגו עבודות פחות מוכרות, החל מצילום רחוב מוקדם ועד לפרויקטים הנוגעים ברפורמת הצדק החברתי. התערוכה שמה דגש על הקשר בין צילום לטקסט, ומציגה את הצילומים בהקשרים מגוונים – ספרי צילום, דוחות ממשלתיים מתקופת השפל הגדול, מגזינים, עיתונים, שירים ועוד.
בנוסף, נגיע אל המחלקה לקולנוע של המוזיאון שם נשוחח עם האוצר הראשי Rajendra Roy.
אוסף המחלקה לצילום במומה הוא הגדול ביותר בארה"ב וכולל מעל 30,000 סרטים מכל התקופות והז'אנרים. בשיחה עם האוצר הראשי נשמע על פרקטיקת האוצרות החדשה במוזיאון, בה משתלבות דיסציפלינות מהמחלקות השונות בתערוכות המוצגות.
במוזיאון המטרופוליטן נתמקד בשתי תערוכות צילום: 2020 Vision: Photographs, 1840s–1860. תערוכה שמתמקדת בראשית מדיום הצילום ויוצגו בה חלוצי צלמי הפורטרטים, הנוף, צילומי מסע וצלמי עיתונות פורצי דרך.
בתערוכה Photography's Last Century: The AnnTenenbaum and Thomas H. Lee Collection יוצג לראשונה אוסף של יצירות מופת בצילום אשר נתרם לכבוד חגיגות ה150 למט.
האוסף מעורר עניין מיוחד בשל הדגש על נשים צלמות וכן על עבודות מוקדמות של צלמים. בתערוכה יוצגו עבודות של גדולי הצלמים ביניהם: דיאן ארבוס, סינדי שרמן, אנדי וורהול, אדוורד ווסטון, ווקר אבנס, מאן רייף דורה מאר ועוד.
ניסע אל מוזיאון ברוקלין לתערוכתו של אמן הרחוב החברתי JR
בתערוכה יוצגו עבודות החל מראשית הקריירה של JR כאמן גרפיטי צעיר בפריס , דרך פרויקטים חברתיים ברחבי העולם, ועד לעבודה האחרונה שלו, עבודת מולטי מדיה ענקית שמתעדת יותר מאלף תושבי העיר ניו יורק. כל הפרויקטים של JR נותנים כבוד לאנשים ה"רגילים" ומדגישים את מחויבתו לקהילה ולשיח חברתי.

נקיים ביקורי סטודיו אינטימיים אצל צלמים ניו יורקיים מובילים ביניהם:

Joel Meyerovitch אחד מהקולות הבולטים בצילום האמריקאי החל משנות ה-60, והחלוצים שהוכיחו כי גם צילומי צבע הם אמנות. בסטודיו של מאירוביץ ניפגש עם בתו, איימי מאירוביץ, אוצרת וגלריסטית בעצמה, אשר תספר לנו על עבודותיו של אביה, בעבר ובהווה.

Gillian Laub
צלמת אמריקאית עכשווית מובילה. תערוכה רטרוספקטיבית של לאוב תוצג השנה
בICP בניו יורק. בעשור האחרון חוקרת לאוב את הגזענות המתמשכת בדרום ארה"ב ובנושא זה היא ביימה והפיקה את הסרט הדוקומנטרי Southern Rites וכן הוציאה ספר בנושא אשר זכה בפרס ספר הצילום של השנה במגזינים: TIME, Smithsonian, Vogue LensCultureו American Photo.
Jeff Mermelstein
אחד מהצלמים האיקוניים של ניו יורק, אשר צילם עבור המגזינים ,LIFE, ה New Yorker , וה New York Times ועבודותיו הוצגו במיטב המוזיאונים בארה"ב. מרמלשטיין מצלם שנים ברחובות של ניו יורק, כשהפרויקט העכשווי, המרתק והשנוי במחלוקת שלו הוא צילומי התכתבויות בטלפונים של אנשים ברחוב.
נבקר במתחם Artis נתארח במתחם היפהפה באיסט וילג' בו שוכנים משרדי artis ונשמע מפי המנהלת הילית צווייק את האני מאמין שלה ושל העמותה. ארטיס תומכת בקידומם של אמנים מישראל והצגת הפרויקטים שלהם במוסדות תרבות מרכזיים ברחבי העולם.
ניפגש עם אמנים אשר פועלים עכשיו בניו יורק בתמיכת העמותה ונשוחח איתם על האמנות שלהם.
במתחם נמצא גם הסטודיו הציורי של האמן הרב תחומי יזהר פטקין הפועל בניו יורק כבר כ40 שנה, ניפגש איתו ונשמע ממנו על עבודותיו.
סיור צילום רחוב ברחובות העיר
נערוך סיור צילום רחוב עם אמן רחוב הפועל בניו יורק, נשמע טיפים לצילום רחוב ונבקר בפינות נסתרות ומרתקות.

תכנים והפתעות נוספות יפורסמו בהמשך

תאריכי הסיור:
1-5 באפריל 2020
עלות הסיור למשתתף:
950 דולר

המחיר אינו כולל טיסות, לינה, נסיעות עירוניות וארוחות
העלות כוללת כרטיס כניסה ליריד AIPAD וכניסה לכל התערוכות והאתרים.
טיסות ולינה יוזמנו עצמאית, נשמח לקשר עם סוכנת נסיעות מטעמנו.
מספר המקומות מוגבל ל-15 משתתפים
10% הנחה לחברי מועדון הידידים

למידע נוסף והרשמה:
058.6601519
info@photoisrael.org

מספר המקומות מוגבל

מדיניות ביטולים:
במקרה של ביטול עד 30 ימים לפני היציאה – יחויוב הנרשם ב- 250 ש״ח דמי ביטול.
במקרה של ביטול מתחת ל30 ימים יחויב הנרשם בדמי ביטול מלאים.
במקרה של ביטול הסיור מצד פוטו ישראל בע״מ, הנרשמים יקבלו את כספם חזרה במלואם.

 

לוגו של וואטסאפ