EN

צילום: ליאור שגב, מתוך סדרת המפגשים עם הבלט

סדרת מפגשים עם הבלט הישראלי

PHOTO IS:RAEL ממשיך בסדרת שיתופי הפעולה עם מרכזי אמנות מובילים בישראל, במטרה לפתח את מדיום הצילום כשפה המייצרת דיאלוג בין תחומי היצירה השונים. בסדרה של תשעה מפגשים, יזכו הצלמים לתעד מקרוב את רקדני הבלט הישראלי בחדר החזרות הראשי שלהם בתל אביב. בכל אחד מהמפגשים יופיעו הרקדנים במופע הרצה אחר מתוך הרפרטואר העולמי של הלהקה.

להקת הבלט הישראלי הינה הלהקה היחידה בארץ המבצעת את מיטב הרפרטואר העולמי של הבלט הקלאסי והניאו-קלאסי. מטרת הלהקה אינה רק שימור המסורת הקלאסית, אלא גם טיפוח יוצרים ויצירה ישראלית של בלט – כך שהאסתטיקה הבלטית וטכניקת הפוינט יהיו חלק משמעותי בנוף המחול הישראלי.

להשתתפות בסדרת המפגשים לחצו כאן

 

> המפגשים יתקיימו באולם החזרות הראשי של הבלט, רחוב הר נבו 4, ת״א, ויכללו את התלבושות המקוריות של כל מופע ומופע.
> הצלמים המשתתפים זכאים לכרטיס כניסה לאחד ממופעי הבלט הישראלי ברחבי הארץ, בתיאום מראש.
*הצלמים אינם רשאים לעשות שימוש בתמונות ללא אישור הבלט הישראלי.

תכנית המפגשים:

מפגש הכנה בהנחיית אייל לנדסמן | 28.3 | 18:00 מפגש הכנה טכנית והדרכה באשר למיקום בזמן צילום, נקודת מבט, החשיבות של דיוק בחשיפה, וכן היכרות כללית של תוכן המחזה והקשבה למוזיקה ככלי עזר לצילום. לנדסמן הוא צלם ואמן, מנכ״ל PHOTO IS:RAEL ומנהלו האמנותי של פסטיבל הצילום הבינלאומי.

חזרה גנראלית למופע שלגיה | 4.4 |  (מיקום מדויק ימסר בהמשך) 12:00-16:00 הכוריאוגרפיה מבוססת על אגדת העם המוכרת – עלילה המסופרת בשפת הבלט הקלאסי. עולם אגדה צבעוני על הרפתקאותיה של הנסיכה היפהפיה, הלבנה כשלג אדומה כדם ושחורת השיער, שהסתיימו בכי טוב הודות לנסיך יפה התואר ולשבעת הגמדים שארחו אותה ביער הגדול.

מרי פופינס | 22.4 מפגש בהנחיית מיה אילטוס. הפקת בלט המבוססת על דמותה האהובה של האומנת האנגלייה בעלת כוחות הקסם וילדי משפחת בנקס, אשר יוצאים ביחד איתה להרפתקאות במחוזות הדמיון.

ביקורת עבודות קבוצתית | 7.5 | 18:00 מעבר על צילומים, דיון משותף על התוצרים, טיפים להמשך ושימת דגש על יצירת סדרה צילומית.

ג׳יזל | 17.5 מפגש בהנחיית מיה אילטוס. בלט מעודן וסוחף בשתי מערכות המגולל סיפור נצחי על אהבה נכזבת ומציג את פניה הרב גוניים של הנשיות. "ג'יזל", הנחשב לאבן בוחן ליכולותיהן הטכניות והדרמטיות של הרקדנים בתפקידים הראשיים.

נובה כרמן | 24.5 יצירה מקורית ונועזת, בהשראת האופרה האהובה "כרמן", של המלחין הצרפתי הנודע, ז'ורז' ביזה. מפגש מאתגר בין העולם הקלאסי לבין היוצרת העכשווית שרון אייל, מהקולות הבולטים בסצנת המחול העולמית. מפגש הקורא תיגר על הקונבנציה המקובלת ליצירה הפופולארית הקלאסית ומעניק לה פרשנות עכשווית וחדשנית.

פיטר פן |  28.6 מפגש בהנחיית מיה אילטוס. סיפור ילדים המבוסס על אגדת פיטר פן לפי הספר של ג’ימס מתיו ברי. הילד הנצחי שלא גדל לעולם לוקח את הילדים האבודים לעולם מופלא או לארץ לעולם לא, מקום בו לא ניתן לאמוד את הזמן.

יום צילומים עם הלהקה הצעירה | 30.6 במפגש זה נצטרף ליום מלא של צילומים, ונלווה את הלהקה הצעירה לקראת מופע הסיום שלה שיתקיים באותו הערב. הצילומים יכללו חזרות  למופע הסיום והתארגנות מאחורי הקלעים.

מפגש סיום | 14.7 מעבר על צילומים ודיון משותף על תוצרי הסדנה כולה. בנוכחות אייל לנדסמן, מנכ״ל PHOTO IS:RAEL וקלייר בייליס נגר, המנהלת האמנותית של הבלט הישראלי.

מחיר: 2700 ש״ח
מספר המקומות מוגבל ל-15 צלמים | 15% הנחה לחברי מועדון הידידים של PHOTO IS:RAEL

לפרטים נוספים: אדווה 0547-821556

 

מדיניות ביטולים.
ביטול של 14 יום או פחות מתחילת הסדנה יגרור חיוב של 25% ממחיר הסדנא. אחרי המפגש הראשון החיוב יעמוד על 45% ממחיר הסדנא. לאחר המפגש השני לא ינתנו החזרים כספיים.

לוגו של וואטסאפ