EN

צילום: דיוי בראל, פושפינז על מיילפת'ורפ

המסלול השנתי ללימודי צילום ואמנות של PHOTO IS:RAEL וצילום בעם

פתיחה 05.01.2021

המסלול השנתי ללימודי צילום ואמנות | מחזור #3 ינואר 2021

מסלול לימודים ייחודי אשר משלב בין הקניית יכולות טכניות ופרקטיקות צילום מתקדמות לבין שימוש במדיום הצילומי כפלטפורמה לביטוי אישי ולמעורבות חברתית. במהלך שנת הלימודים יירכשו המשתתפים ידע תיאורטי וכלים מעשיים אשר יאפשרו להם לפתח וליישם כיווני מחשבה ויצירה חדשים במרחב הפעולה שנע בין השדה האמנותי והיצירה האישית, לבין צילום התיעודי חברתי  כזה השואף לייצר תהליכים חברתיים באמצעות הטמעת שפת הצילום בקהילות שונות בארץ.סגל המרצים של המסלול השנתי מורכב ממיטב הכוחות בזירת הצילום והאמנות – אמנים פעילים, אוצרים, צלמים מסחריים ומרצים בבתי ספר גבוהים לצילום

המסלול השנתי ללימודי צילום ואמנות הינו שיתוף פעולה בין צילום בעם ל PHOTO IS:REAL.

לפרטים נוספים וקביעת רעיון קבלה השאירו פרטים ונחזור אליכם

רשימת הקורסים

– המתודיקה של הצילום. מרצה: הדס בור

– השפה הצילומית. מרצה: דיוי בראל

– תולדות הצילום. מרצה: שרה פילר

– צילום סטודיו. מרצה: אודי קצמן

– צילום פורטרטים. מרצה: יונתן בלום

קורס הנחייה מרכזית עם דיוי בראל ומרצים אורחים: תמיר צדוק, איילת השחר הכהן, שרה פילר ועוד.

– סוגיות מרכזיות בצילום עכשווי בזירה הבינלאומית. מרצה: שירלי וגנר

– הצילום ככלי למודעות חברתית. מרצה: אייל לנדסמן

מועד פתיחה:
יום רביעי, 5.1.2021

היקף המסלול:
24 ימי לימוד מלאים.

הלימודים מתקיימים אחת לשבוע בימי רביעי בין השעות 9:30-18:00.

הסטודנטים בתכנית יציגו את עבודתם הסופית בתערוכת גמר בסוף השנה.
הצטרפות למסלול השנתי מותנית בראיון קבלה ותיק עבודות.

מתודיקה של הצילום. מרצה: הדס בור | 12 מפגשים בני 3 ש"ש
העמקת הידע, ההבנה והניסיון המעשי בשלושת חומרי הגלם אשר משמשים כאבות המזון של הצילום – הפריים הצילומי, האור, והצבע. משתתפי הקורס ירכשו כלים אשר יאפשרו להם לפתח את היצירתיות ולשכלל את המיומנויות הטכניות. במהלך הקורס נבין את המשמעויות השונות של הפריים הצילומי, נלמד את סגולותיו והשפעתו של האור על הצילום, ונחקור את תורת הצבע על מנת להשתמש בו באופן מודע ומושכל. הקורס מורכב מהרצאות תיאורטיות, תירגולים מעשיים וניתוח עבודות של משתתפי הקורס.

השפה הצילומית. מרצה: דיוי בראל | 12 מפגשים בני 3.5 ש"ש
פיתוח שפה אישית ושכלול יכולת הביטוי דרך המדיום הצילומי.המפגשים כוללים לימוד וחקירה של המרכיבים הויזואליים, הטכניים, התיאורטיים והאינטואיטיביים של השפה הצילומית, חשיפה לגישות וסגנונות בצילום, התנסות בז'אנרים השונים, וניתוח עבודותיהם של משתתפי הקורס. במהלך הסמסטר יעבדו המשתתפים על פרויקטים אישיים אשר יאפשרו להם חופש יצירתי והבנה עמוקה של המרכיבים החזותיים, הרעיוניים והרגשיים בעבודתם. משתתפי הקורס יתנסו בשלבי העבודה השונים – צילום מתמשך של נושא אישי, בחירת הצילומים, עריכה ובניית סדרה צילומית, אופני תצוגה ותלייה. במהלך הסדנא יתנסו הסטודנטים, ביחד עם טל גורדון, בתהליך יצירתי כפול של צילום וכתיבה יחד נבדוק את יחסי הגומלין הנוצרים בין שני מרחבי הפעולה האלה ואת כוחה של המילה אל מול הדומיננטיות של הצילום, נבדוק כיצד ניתן לשלב ביניהם ואיך משפיעים איך על השני? נצא אל מחוץ לגבולות הצילום בכדי להרחיב את מתודות הפעולה והיצירה שלנו, בתוך ומחוץ למדיום הצילומי.

תולדות הצילום. מרצה: שרה פילר | 6 מפגשים בני 2 ש"ש
המדיום הצילומי עבר ועודנו נתון בתמורות ובשינויים מראשית קיומו ועד עצם היום הזה. אין סוף הלידי כסף ופיקסלים נחשפו לאור מאז צילם לואי דאגר את מצחצח הנעליים במאה ה19. שנים רבות נאבק הצילום על זכותו לאוטונומיה והכרה בעולם האמנות וכיום אין עוררין על מקומו וחשיבותו בתרבות ובאמנות העכשווית. הסדנא מורכבת מסדרת הרצאות אשר בוחנות נושאי חתך במדיום הצילומי מראשיתו ועד לצילום העכשווי. בכל אחת מההרצאות יבחן אחד מן הז'אנרים של הצילום: התפתחותו לאורך השנים, לצד היכרות עם מגוון צלמים הפועלים במסגרתו, תוך מתן דגש על גישות סגנוניות ותפיסות תרבותיות המשתנות עם הזמן והמיוצגות באמצעותו.

צילום סטודיו. מרצים: אודי קצמן ויונתן בלום | 8 מפגשים בני 4.5 ש"ש
קורס צילום סטודיו מקנה ניסיון מעשי בעבודה עם ציוד סטודיו מיקצועי ובסוגי תאורה מגוונים, הן בצילום טבע דומם והן בצילום פורטרטים. באמצעות הרצאות תיאורטיות, הדגמות ותירגולים מעשיים בסטודיו מתנסים משתתפי הקורס בשלבים השונים של צילום טבע דומם – תיכנון הסט הצילומי, בניית סקיצת תאורה, שימוש בתאורת פלאשים ובאביזרי תאורה, מדידות אור מתקדמות, קומפוזיציה ובניית פריים, הדגשת נפח, מרקם וצבעוניות באמצעות אור, ועוד… בחלקו השני של קורס צילום סטודיו ירכשו משתתפי המסלול ידע וניסיון מעשי בצילום פורטרטים בסטודיו – שיטות תאורה, טכניקות עבודה מול מצולם, ניתוח של מבנה הפנים, שיקולים בבניית הפריים והקומפוזיציה, שימוש מושכל באור יום ובתאורת סטודיו ועוד…

קורס הנחייה מרכזית. מנחה: דיוי בראל ומרצים אורחים – תמיר צדוק, שירלי וגנר, שרה פילר ועוד | 14 מפגשים בני 3.5 ש"ש
באמצעות עבודה מתמשכת על גופי עבודה אישיים ישכללו הסטודנטים את דרכי הביטוי במדיום הצילומי וייפתחו שפה אישי. הסטודנטים ישלבו עבודה מעשית, ביקורת עבודות, לימוד ודיון תאורטי במבחר נושאים במטרה לפתח את יכולות הביטוי האישי שלהם במדיום הצילומי. במסגרת הקורס ירחיבו המשתתפים את ההתנסות הרעיונית והמחשבתית בצילום דרך הרצאות פרונטאליות אודות אמנים – צלמים בולטים מהמאה העשרים ועד היום, ועד דרכי ראייה חדשות ומקוריות לאפשרויות שמציע המדיום. במהלך הקורס יעביר האמן תמיר צדוק סדנה בת שני מפגשים של צילום וידאו.

סוגיות מרכזיות בצילום עכשווי בזירה הבינלאומית. מרצה: שירלי וגנר | 5 מפגשים בני 2 ש"ש
במהלך שני העשורים האחרונים חלה מהפיכה בצילום: ממדיום אמנותי הנסמך על קטגוריות ברורות כמו צילום רחוב, צילום מבוים או צילום ישיר, הפך הצילום לפרקטיקה חזותית מורכבת ולחלק בלתי נפרד מהמארג של עשיית-תמונות ויצירת משמעות. הקורס, בן חמישה מפגשים, סוקר אלמנטים מרכזיים במהפך זה ודן באופן בו צילום כיום אינו רק מדיום אמנותי אלא פרקטיקה מרובדת המתקיימת בהקשרים תרבותיים, חברתיים ולעתים ממסדיים ופוליטיים. נלמד כיצד צלמים עכשוויים פורצים את גבולות הז׳אנרים המוכרים של צילום נוף, פורטרט או טבע דומם, ויחד עם זאת ניווכח שגם בעשייתם העכשווית הם מהדהדים לרגעים מרכזיים בהסטוריה של הצילום ושפת המדיום עצמה.

הצילום ככלי למודעות חברתית. מרצה: אייל לנדסמן | 8 מפגשים בני 2.5 ש"ש
מראשית ימיו באמצע המאה התשעה עשרה ועד לעידן הדיגיטלי והרשתות החברתיות, לוקח הצילום חלק מרכזי בשיח הציבורי, יוצר מודעות ולעיתים אף מצליח לגרום לשינוי חברתי. מצד אחד נמצא הצילום התיעודי – צילום חוקר, שחושף עוולות ומצבים קיומיים קשים, ומהצד השני מתודות אשר משתמשות בצילום כפלטפורמה למעורבות בקהילות ובשפת הצילום ככלי יצירתי לביטוי ולהעצמה אישית וחברתית.. במהלך הסדנה נעלה שאלות לדיון סביב תפקידו החברתי של המדיום הצילומי, נסקור תהליכים, זרמים וצלמים המהווים עמודי תווך בצילום התיעודי, ונלמד על מתודות של מעורבות בקהילה – צילום אקטיביסטי ומתודת PHOTO IS:VOICE. המפגשים משלבים לימוד תיאורטי עם יציאה לפרויקט מעשי.

מחיר התכנית:
12,000 ש״ח 5% הנחה לחברי מועדון הידידים של
PHOTO IS:RAEL

*הצטרפות למסלול השנתי מותנית בראיון קבלה ותיק עבודות

לפרטים נוספים:
ראש המסלול דיוי בראל – 03-6247695

מדיניות ביטולים:

פרק הזמן לביטול השתתפות במסלול השנתי הוא בתוך 14 ימים מיום ההרשמה, ובלבד שהביטול ייעשה 14 ימי עסקים לפחות, קודם למועד תחילת הלימודים בתאריך5.1.2021. לאחר מועד זה ועד כשבועיים לאחר פתיחת הלימודים יינתן זיכוי של 80% בלבד. לאחר שבועיים אלו לא יינתנו החזרים כספיים.
שריון מקום יעשה לאחר העברת תשלום מקדמה של 750 ש״ח. תשלום זה לא יוחזר במקרה של ביטול מצד התלמיד.

לוגו של וואטסאפ