EN

הכשרת מנחים אונליין לקבוצות PHOTO IS:VOICE

שלושה קורסים קרובים, החל מה-27.5

הקורס מלא | פתיחה ב-27.5

הקורס מלא | פתיחה ב-18.6

הקורס מלא | פתיחה ב-6.7

לקבלת מידע על המועדים הבאים מלאו פרטים ונחזור אליכם

 

הכשרת מנחים בשיטת PHOTO IS:VOICE 

קורס מקוון להכשרת מנחי קבוצות בשיטת  PHOTO IS:VOICE

מבנה הקורס

השמעת קול אישי וקהילתי באמצעות שפת הצילום כחלק מתהליכי העצמה אישית וחברתית, במטרה להגיע להתפתחות אישית ולשינוי חברתי משמעותי.

הקורס מכשיר מנחים להנחיית קבוצות בשיטת PHOTO IS:VOICE , במהלך הקורס חווים המשתתפים את התהליך של השמעת קול באמצעות שפת הצילום במסגרת קבוצה מצומצמת. המשתתפים יערכו היכרות עם ידע תיאורטי ומעשי בצילום חברתי.

המפגשים יכללו דיון במצב הצילום התיעודי כיום תוך הסתכלות על ההיסטוריה של הצילום התיעודי ועל מעמדה של שפת הצילום כסוכנת של שינוי.

בוגרי הקורס יצטרפו לקהילה פעילה של מאות מנחים מתנדבים מכל רחבי הארץ ויוזמנו להשתתף במפגשים חודשיים של העמותה.

למי מיועד הקורס  

הקורס מיועד לבעלי עניין בצילום המעוניינים לעבור תהליך של התפתחות אישית כחלק מקבוצה והשמעת קולם בשפת הצילום. לאנשי מקצוע בתחום ההנחיה וההדרכה המעוניינים לרכוש כלי עבודה נוספים ולמעוניינים לסייע לאוכלוסיות מוחלשות.

פעילות חברתית 

הפעילות החברתית של ארגון PHOTO IS:RAEL מתבססת על שיטת PHOTO IS:VOICE ופועלת על בסיס האמונה שלכל אדם בקהילה יש את הזכות להשמיע את קולוולשקף את עולמו לסביבה באופן ישיר ובלתי אמצעי. הנחות העבודה של השיטה מבוססות על הרעיון כי בני אדם הינם מומחים בחייהם, שותפים ביצירת הידע וחופשיים לבטא אותו כחלק מתהליכי העצמה והתפתחות אישית וחברתית.

הפעילות החברתית מתבצעת במהלך כל השנה, בעשרות קהילות ברחבי הארץ: נשים ונוער בסיכון, מכורים נקיים, נכים, קשישים, נוער על הספקטרום האוטיסטי ועוד. המשתתפים מצלמים בעצמם ובכך יוצרים מסר ישיר של היחיד והקהילה אליה הוא משתייך. במסגרת הפעילות לומדים המשתתפים את שפת הצילום, מתנסים בצילום מעשי המבטא את חייהם וחוויותיהם ומציגים תערוכה המשקפת את אמירתם החברתית.

1500 מבוגרים ובני נוער השתתפו בפעילות החברתית של PHOTO IS:RAEL בחמש השנים האחרונות ב

120 קהילות שונות ברחבי הארץ (כולל אתיופיה) באמצעות שיטת PHOTO IS:VOICE  זכינו להביא לידי ביטוי את יכולותיהן של קהילות אלו ולקדם  שינוי חברתי ביחסה של החברה לקבוצות המוחלשות שבה.

מנחה ראשית – ד”ר רבקה הלל לביאן – ראש תואר שני לחינוך מיוחד במכללת לוינסקי, צלמת, מתנדבת פעילה בקהילות השונות וממפתחות שיטת PHOTO IS:VOICE

מיכל שהם שביב (MA) – פוטותרפיסטית, מרכזת ומרצה במסלול פוטותרפיה במרכז שילוב קרית טבעון; מנחה ומדריכה קבוצות ומנחי קבוצות באמצעות צילום.
אדווה רז – צלמת, אמנית וידאו ארט, מרצה ומדריכה בסיורי אמנות וחברה בצוות PHOTO IS:RAEL. בוגרת המחלקה לצילום, מנשר לאמנות, ת״א.

מפגש 1 – עקרונות PHOTO IS:VOICE  היכרות עם הקבוצה, חשיפה לבסיס התיאוריות של PHOTO IS:VOICE

דוגמאות מהארץ והעולם, תחילת תהליך העבודה האישי במסגרת הקבוצה.

מפגש 2 – שפת הצילום. היכרות והעמקה של המושגים פוקוס, אור וקומפוזיציה, ביטויים בצילום החברתי ומתן דגשים וטיפים לצילום בסלולר. היכרות עם אפליקציות עיבוד תמונה.

מפגש 3 – תמונה וטקסט. תרגול קשרים פוטנציאליים בין תמונה וטקסט, זיהוי וניסוח בעיה ותרגום שלה באמצעות דימויים. עיסוק בכתיבה כחלק מתהליך ה – PHOTO IS:VOICE ועמידה על החשיבות והעוצמה העולות מהקשר של תמונה וטקסט. דיון בפרדוקס הצילומי על פי חוקר התרבות רולאן בארת.

מפגש 4 – השמעת קול אישי וקבוצתי. היכרות עם מודל התפתחות התודעה הביקורתית על פי תאורטיקן החינוך פאולו פריירה  – מהי
השמעת קול בשבילי? מה הייתי רוצה להשמיע? איך משמיעים קול באמצעות צילום? איך משמיעים את קולו של האחר? איך עוזרים לו להשמיע את קולו באמצעות צילום?

מפגש 5 – צילום חברתי. סוגיות בצילום חברתי, שימוש בשפת הצילום בדרכים שונות להשגת מטרות חברתיות.

מפגש 6 – תרגול והנחיית קבוצה. הנחיה, מיומנויות וכלים. הבנה של הקבוצה כישות, היכרות עם החוזה הקבוצתי, תהליכים בקבוצה, כוחות מקדמים ומאתגרים בקבוצה תוך שימוש בצילום.

מפגש 7 – תפקיד המנחה. עיצוב תפיסת תפקיד מנחה PHOTO IS:VOICE, מיומנויות וכלים להנחייה, הזדמנויות והתמודדות עם אתגרים בתהליך של היחיד והקבוצה, סימולציות, עקרונות עבודה ובניית תוכנית עבודה לפעילות, קבלת החלטות תוך שימוש בשפת הצילום, . סוגיות מוסריות ואתיות בהנחיית קבוצות ובעיסוק בצילום בקבוצה ודוגמאות מהשטח.

מפגש 8 – מפגש סיכום חגיגי. חגיגת התהליך הקבוצתי בהצגת עבודות משותפת, התבוננות קדימה לקראת פעילות בשטח, משוב וסיכום.

נוכחות ותעודה
לקבלת תעודת מנחה PHOTO IS:VOICE יש להשתתף לפחות ב-80% מהמפגשים

חומר עזר ומקורות קריאה
במהלך התוכנית יינתנו מצגות וחומרי עזר רלוונטיים.

פרקטיקום
בסוף הקורס יוצעו מספר אפשרויות לקהילות בהן ניתן לפעול כמנחה, המנחים בקהילות של PHOTO IS:RAEL יוזמנו למפגשי ליווי חודשיים

עלות
עלות הקורס למשתתף מסובסד על ידי הארגון – 850 ₪
(עלות מלאה למשתתף – 1,950 ₪)

המחיר המסובסד מותנה בהשתלבות בפעילות החברתית (בצורה מקוונת) של הארגון עם סיום הקורס.

מדיניות ביטולים

ניתו לבטל את ההרשמה עד 14 יום מפתיחת הסדנא בניכוי דמי רישום בסך 150 שח )

במקרה של ביטול של 14 ומטה מתאריך פתיחת הסדנא יחויב הנרשם ב  15% מהעלות הכוללת.
– במקרה של ביטול לאחר המפגש הראשון יחויב הנרשם ב- 45% מהעלות הכוללת.
– במקרה של ביטול לאחר המפגש השני לא יינתנו החזרים כספיים.

* ארגון PHOTO IS:RAEL שומר לעצמו הזכות לבצע שינויים בתוכן הקורס וצוות המרצים בהתאם לאילוצים ופיתוחים מקצועיים.
* יתכנו שינויים במיקום ובלוח הזמנים.
למידע נוסף: Info@photoisrael.org | 058.6601519

לוגו של וואטסאפ